26/05/2024
Nowości Wydarzenia

Co się działo na wydarzeniu „Zdrowie na start!”?

20 października organizowaliśmy razem z Klubem Kuźnia wydarzenie „Zdrowie na start!”, podczas którego mieliśmy okazję dowiedzieć się, jak zacząć zdrowiej żyć a przy tym lepiej się czuć, co przyda nam się szczególnie teraz, przed nadchodzącą zimą.

Wydarzenie miało charakter mini wykładów wraz z degustacją, ćwiczeniami oraz indywidualnymi konsultacjami. Prowadzone było w Klubie Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie.

Jak wyglądał jego przebieg?

Jako pierwsza wystąpiła Anna Raimann, autorka Fitowo.pl oraz pomysłodawca Fitowo Camp! – Tydzień Zdrowego Życia na Mazurach dla Kobiet. W skrócie opowiedziała nam o piramidzie żywienia oraz poradziła jak najlepiej wyrobić w sobie zdrowe nawyki w nawiązaniu o odpowiednie odżywianie. Od Ani każdy uczestnik otrzymał także małą ściągę z zasadami fitowego żywienia.

Następnie mieliśmy przyjemność posłuchać pani Małgorzaty Michno – dietetyczki z polecanydietetyk.pl, która poruszyła najważniejsze zagadnienia z zakresu dietetyki, odpowiedziała na pytania gości oraz zaprosiła na indywidualne konsultacje wraz z możliwością poznania swoich parametrów (waga, wiek metaboliczny, zawartość tkanki tłuszczowej i mięśniowej w ciele) i zinterpretowania ich.

Jako trzecia wystąpiła Agnieszka Zdeb z Niebanalnej Spiżarni. Opowiedziała ona o zdrowych produktach, które powinniśmy włączyć do swojej diety, ostrzegła przed żywieniowymi modami, a przy okazji poprowadziła przepyszną degustację z obłędnie smacznych chipsów z jarmużu – uwierzcie nam, zrobiły one prawdziwą furorę! Na zakończenie podarowała uczestnikom dwa przepisy – jeden na wyżej wspomniane chipsy oraz drugi, na domową czekoladę. Mniam!

Ostatni wykład wymagał od uczestników trochę fizycznego wysiłku. Nic dziwnego, dziewczyny z Mrs. Sporty Kraków-Mistrzejowice to prawdziwe wulkany energii, które zarażały swoją aktywnością wszystkich dookoła! Na początku dowiedzieliśmy się jak prawidłowo stać, później zaś dziewczyny pokazały kilka fajnych acz bardzo skutecznych ćwiczeń rozluźniających i wzmacniających kręgosłup. Zaprosiły również do siebie na darmowy trening.

Na zakończenie każdy z uczestników mógł podejśc do Pań i uzyskać odpowiedzi na trapiące ich pytania.

Bardzo dziękujemy naszym partnerom oraz wszystkim, którzy wzięli udział w warsztatach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *