24/07/2024
Komunikaty Nowości

Rowerowa Masa Krytyczna w czasie ŚDM

W piątek, 29 lipca, podczas Światowych Dni Młodzieży przejdzie Światowa Masa Krytyczna. Organizatorzy (Krakowska Masa Krytyczna) w środę uzyskali oficjalną zgodę od Urzędu Miasta Krakowa.

Rowerzyści pojadą przez al. Solidarności, ul. Bulwarową, Andersena, Stadionową, Kocmyrzowską, Nad Dłubnią, Makuszyńskiego, Okulickiego, Kupały, Kruszwicką, Piasta Kołodzieja, rondo Piastowskie, Mikołajczyka, rondo Hipokratesa, Obrońców Krzyża, Ludźmierską, Rydza-Śmigłego, al. Róż i z powrotem na plac Centralny.

z20423648Q,Trasa-krakowskiej-Masy-Krytycznej-planowanej-na-pi

Z organizatorami rozmawiała Gazeta Wyborcza:
– Rozumiemy wszelkie problemy związane z organizacją Światowych Dni Młodzieży, ale nie robimy nikomu na złość. W porównaniu z przyjazdem setek tysięcy pielgrzymów, przejazd kilkudziesięciu rowerzystów nie będzie miał wpływu na życie krakowian. (…) Termin jest jedną z cech charakterystycznych Mas Krytycznych, które na całym świecie odbywają się w ostatni piątek miesiąca. Przenosimy jednak start z Rynku, gdzie bez wątpienia będzie tłok, na plac Centralny. Przejedziemy więc trasą, która znajduje się na peryferiach Krakowa, poza strefą ograniczonego ruchu. (…) Jeżeli ZIKiT, policja czy UMK mają jakiekolwiek informacje, że akurat w tamtym rejonie będą większe zgromadzenia ludzi, to oczywiście weźmiemy ich sugestie pod uwagę i poprowadzimy trasę tak, by utrudnień uniknąć – deklaruje Grzegorz Mazur.

Źródło: www.krakow.wyborcza.pl

Mapa: Krakowska Masa Krytyczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *