21/06/2024
Nowości Wydarzenia

Spływ kajakowy rzeką Dłubnią

13507190_1158906787463409_7234747854557581711_nRozpoczyna się sezon na spływy kajakowe przez rzekę Dłubnię. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych niesamowitą przygodą 🙂

Zapraszamy na spływ kajakowy wyjątkową nowohucka rzeką Dłubnią. Mimo tego, że przepływa ona przez centrum dzielnicy Nowa Huta nadal posiada wyjątkowe naturalne walory przez co zachwyca i spływ nią jest prawdziwą przygoda. Liczne przewężenia, spadki i przeszkody dodają smaczku całej wyprawie a przy tym jest ona bezpieczna również dla rodzin z dziećmi.

Spływ rozpoczynamy z nad Zalewu Nowohuckiego. Tutaj po szkoleniu i informacjach dotyczących bezpieczeństwa wodujemy kajaki i spływamy rzeką aż do Wisły.

Wszystkie kajaki są 2-osobowe. Wśród kajaków posiadamy również specjalne siedziska dla dzieci 4-7 lat i na zapytanie udostępniamy dodatkowe miejsce w kajaku 2+1 (na odpowiedzialność rodziców).

Na zakończenie spływu organizujemy grill/palenisko z pieczeniem kiełbasek. Jest miejsce do ewentualnego przebrania się oraz skorzystania z ubikacji.

Zapewniamy transport uczestników na miejsce startu (w pierwszej kolejności kierowcy i osoby bez samochodu).

Zbiórka nad Zalewem w Nowej Hucie (przy placu zabaw).

Prosimy o zabranie rzeczy na zmianę na wypadek zamoczenia posiadanych – rzeczy zostaną zostawione w samochodzie transportującym kajaki, który zawiezie je na metę spływu.

– Przed zwodowaniem przeprowadzony zostanie instruktarz oraz omówione zostaną zasady bezpieczeństwa.
– Każdy uczestnik otrzyma kapok i wiosło.

Spływ potrwa ok. 2 godziny (ok. 5 km Dłubnią + 1 km Wisłą).
Metą będzie przystań przy Rodzinnym Ogrodzie Działkowym WISŁA w Mogile.

Jak się przygotować:
– wygodny sportowy strój (jeśli ktoś posiada zachęcamy do ubrania piankowego), kask (to zawsze dobry pomysł). Obuwie wiązane (nie klapki) stare trampki nadają się idealnie.

Uwaga! Elektronika, telefony i inne gadżety uczestnicy zabierają na własną odpowiedzialność – warto zabezpieczxyć je umieszczając w wodoodpornym opakowaniu/woreczku.

 

Zapisy i więcej informacji

Wydarzenie na Facebooku

 

Źródło: ecotravel.pl

 

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *